Wyspy Ludu Morza

Wyspy Ludu Morza rozrzucone są po Oceanie Aryth, wzdłuż wybrzeża Westland. Największa z wysp, umiejscowiona na południowy-zachód od Wybrzeża Cienia, zwana jest Tremalking.

Wyspy Ludu Morza

Wyspy Ludu Morza – Rozkład wysp przygotowany przez Amyrlin

Jest to główna siedziba Ludu Morza i niejako ich ojczyzna. Atha’an Miere zamieszkują swoje wyspy tylko okresowo, mieszkając na statkach, wyspy traktują jako swoisty przystanek w podróży. Lud Morza nigdy nie pozostaje długo na brzegu, nawet na swoich ojczystych wyspach.

Największa wyspa Tremalking zamieszkana jest przez dwa odrębne ludy – Atha’an Miere i Amayarów. Amayarowie nie lubią żeglować i oddalać się od brzegów nawet łowiąc ryby. Uprawiają ziemię i hodują zwierzęta. Są niezwykle pokojowo nastawionym ludem, nie stosują przemocy, żyją prostym, wiejskim życiem. Filozofia za którą podążają nazywa się Drogą Wody. To właśnie na Tremalking wytwarzana jest wspaniała i wysoko ceniona na całym Westland ceramika, zwana porcelaną Ludu Morza. Lekka, złocona i niezwykle cenna, używana przede wszystkim na dworach arystokratów.

Najważniejsze Wyspy Ludu Morza:

Choedan Kal na wyspie Tremalking

Choedan Kal na wyspie Tremalking

  • Tremalking – to duża wyspa położona na południowy zachód od ziem Westlands. Jest to największa z Wysp Ludu Morza. Zamieszkana przez Amayarów. Znajduje się na niej kobieca wersja statuły Choedan Kal.
  • Cindaking – Wyspa położona na Morzu Sztormów na południe od półwyspu Godan i południowy zachód od Mayene, w pobliżu ujścia zatoki Remara.
  • Qaim – Wyspa zlokalizowana na wschód od Tremalking i na południowy zachód od Ebou Dar.
  • Aile Dashar – archipelag wysp Ludu Morza zlokalizowany na północny zachód od Arad Doman.
  • Aile Jafar – archipelag wysp Ludu Morza położony na zachód od Tarabon. Obecnie okupowany przez Seanchan.
  • Aile Somera – archipelag wysp leżący na zachód od Głowy Tomana.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz