Be’lal

Be'lal

Be’lal by Seamas Gallagher

Narodowość: nieznana

Prawdziwe imię: Duram Laddel Cham

Kolor włosów: krótkie, siwe

Kolor oczu: nieznane

Budowa: wysoki, atletyczny

Zawód: adwokat

Duram Laddel Cham czyli Be’lal jest Przeklętym o którym wiadomo najmniej. W Wieku Legend był adwokatem, a także przyjacielem Lewsa Therina. U jego boku walczył z Cieniem, gdzie odnosił spore sukcesy. Nie jest powiedziane co spowodowało jego zdradę i przejście na stronę Cienia, ale przyjmuje się że mogła to być zazdrość o Lewsa Therina, jego sławę i sukcesy.

Był cierpliwy i przebiegły, potrafił snuć dalekosiężne plany, dlatego zwany był ‘Tkaczem Sieci”. Nie cofał się również przed bezpośrednią konfrontacją z wrogiem. Powierzane mu były stanowiska wojskowe, na których sprawdzał się jako wybitny generał. Był również Gubernatorem prowincji pod panowaniem Cienia, tym nie mniej nie wiadomo jak sprawdzał się w tej roli. Należał do grupy która zniszczyła Komnatę Sług, na krótko przed odwetem Lewsa Therina i zapieczętowaniem szybu.

Spoilery ze Smoka Odrodzonego
Po uwolnieniu Be’lal wniknął w struktury Wysokich Lordów Łzy, gdzie jako Wysoki Lord Samon rządził i planował jak pojmać Smoka, zanim ten zdobędzie Callandora. Ponieważ został zniszczony przy pomocy Ognia Stosu, Władca Ciemności nie mógł go ponownie przywrócić do życia.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz