Be’lal

Be'lal

Be’lal by Seamas Gallagher

Narodowość: nieznana

Prawdziwe imię: Duram Laddel Cham

Kolor włosów: krótkie, siwe

Kolor oczu: nieznane

Budowa: wysoki, atletyczny

Zawód: adwokat

Duram Laddel Cham czyli Be’lal jest Przeklętym o którym wiadomo najmniej. W Wieku Legend był adwokatem, a także przyjacielem Lewsa Therina. U jego boku walczył z Cieniem, gdzie odnosił spore sukcesy. Nie jest powiedziane co spowodowało jego zdradę i przejście na stronę Cienia, ale przyjmuje się że mogła to być zazdrość o Lewsa Therina, jego sławę i sukcesy.

Był cierpliwy i przebiegły, potrafił snuć dalekosiężne plany, dlatego zwany był ‘Tkaczem Sieci”. Nie cofał się również przed bezpośrednią konfrontacją z wrogiem. Powierzane mu były stanowiska wojskowe, na których sprawdzał się jako wybitny generał. Był również Gubernatorem prowincji pod panowaniem Cienia, tym nie mniej nie wiadomo jak sprawdzał się w tej roli. Należał do grupy która zniszczyła Komnatę Sług, na krótko przed odwetem Lewsa Therina i zapieczętowaniem szybu.

Spoilery ze Smoka Odrodzonego
Po uwolnieniu Be’lal wniknął w struktury Wysokich Lordów Łzy, gdzie jako Wysoki Lord Samon rządził i planował jak pojmać Smoka, zanim ten zdobędzie Callandora. Ponieważ został zniszczony przy pomocy Ognia Stosu, Władca Ciemności nie mógł go ponownie przywrócić do życia.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Be’lal
Oceń artykuł