Tuon Athaem Kore Paendrag

Tuon Artwork of Seamas Gallagher

Narodowość: Seanchan

Kolor włosów: brązowe

Kolor oczu: brązowe

Budowa: niewysoka, drobna

Zawód: Cesarzowa

Broń: walka wręcz, noże

Fortuona Athaem Devi Paendrag

Obecna Cesarzowa Seanchan, na jej osobistym sztandarze znajdują się dwa złote lwy zaprzężone w wojenny rydwan. Uznana i wyniesiona na ziemiach Westland. Jej ojczyzna znajduje się w chaosie. Jej wcześniejsze imię brzmiało Tuon, Córka Dziewięciu Księżyców – dziedziczka Kryształowego Tronu. Była młodszą i jednocześnie ulubioną córką Imperatorowej Seanchan. Tuon uważa się za bezpośredniego potomka Artura Hawkwinga a także jego syna Luthaira, który podbił kontynent Seanchan.

„Strzeż się Lisa co płoszy Kruki, bowiem poślubi Cię i porwie ze sobą. Strzeż się Człowieka, który pamięta twarz Hawkwinga, bowiem poślubi Cię i da Ci wolność. Strzeż się Człowieka Czerwonej Ręki, bowiem poślubisz jego i nikogo innego.”- przepowiednia dla Tuon

Tuon jest niewysoka i drobna. Ma ciemnobrązową skórę, drobną twarz w kształcie serca z dużymi brązowymi oczami. Jako znak swojej pozycji goli głowę i nosi długie lakierowane paznokcie. Przez swoją posturę często brana jest za dziewczynkę lub nawet chłopca.

Charakter Tuon jest niezmiernie ciężki do zaakceptowania. Jest zimna, wyrachowana i obojętna. Ma o sobie niezmiernie wysokie mniemanie, uważa się za lepszą od wszystkich ludzi na świecie. Nikt nie może się z nią równać. Ma niemal socjopatyczną osobowość i sądzi że tylko ona jest godna zasiadać na Kryształowym Tronie. Jest zupełnie oderwana od rzeczywistości i prawdziwych problemów jakie mogą mieć ludzie. Kobiety przenoszące Moc traktuje z najwyższą pogardą, mimo tego iż jako trenerka sul’dam sama mogłaby nauczyć się przenosić.

Natomiast w stosunku do swojego Imperium i jego obywateli okazuje się być troskliwą władczynią. Swoim ulubieńcom potrafi okazać łaskę i wspaniałomyślność. Zdaje się także darzyć uczuciem Mata i jednego ze swoich braci. Pozostałe rodzeństwo uważa za zagrożenie które najlepiej wyeliminować.

0 0 głos
Oceń artykuł
Ads
Archiwum wpisów
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Skomentuj, chcemy wiedzieć co myślisz...x