Aginor

Narodowość: nieznana

Prawdziwe imię: Ishar Morrad Chuain

Kolor włosów: nieznane

Kolor oczu: nieznane

Budowa: bardzo wysoki

Zawód: biolog

Ishar Morrad był w Wieku Legend uznanym biologiem. Tkanki i organy żywych organizmów nie miały przed nim tajemnic. Niestety jego badania cechowały się kompletnym brakiem empatii i etyki zawodowej. Po przyłapaniu go przez Komnatę Sług na nieuprawnionych badaniach, został zawieszony w swoim zawodzie.

Nie mogąc pogodzić się z tym stanem rzeczy i podczas Wojny o Moc przeszedł na stronę Cienia. Od razu zaczął przeprowadzać nowe doświadczenia, teraz już nie kryjąc się ze swoimi chorymi zainteresowaniami. Życia które zostały zmarnowane w toku jego badań nie były dla niego istotne. Powiadano, że byłby w stanie sprowadzić na ludzkość wszelkie plagi i zarazy, tylko dlatego aby sprawdzić czy mu się to uda. Zaczął eksperymentować nad genetycznymi zmianami, próbując łączyć ludzkie i zwierzęce DNA. Szybko osiągnął sukces, a spod jego ręki wyszły zastępy Trolloków, największa siła Cienia, przeogromna, bezrozumna masa uwielbiających zabijać hybryd.

Z nieoficjalnych danych wynika, że podczas prób stworzenia armii Cienia zginęło od 35 do 50 milionów ludzi. Do jego ‘dzieł’ poza Trollokami, można zaliczyć również Draghkary, Myrddraale, Jumary a także Gholam, co nawet dla pozostałych Przeklętych było już przejawem totalnego szaleństwa Aginora. Wszystkie te istoty przetrwały po dziś dzień, choć na szczęście nie są spotykane często, głównie na Ugorze. Jumara, w swojej, nie przeobrażonej do końca postaci larwalnej, po dziś dzień grasuje po Ugorze, chociaż Pogranicznicy mówią na nie Robaki.

Siła Aginora wynosiła ++2, co plasowało go na czele w rankingu siły u Przeklętych. Mimo iż był on ‘genialnym’ naukowcem, nie potrafił dowodzić w polu, a nawet nie potrafił walczyć. Wśród pozostałych Przeklętych krążyło przekonanie, że gdyby nie jego niezwykłe umiejętności naukowe, nigdy nie zdołałby dostać się w szeregi Wybranych.

Spoilery z Triumfu Chaosu
Po zniszczeniu Aginora przez Randa al’Thora pod Okiem Świata, zostaje on wskrzeszony przez Czarnego. Pojawia się kolejny raz, już jako Osan’gar, tajna broń Czarnego. Znany jest również jako Corlan Dashiva, który dołącza do Asha’manów i towarzyszy potem Randowi.

Zapisz