Szarzy Ludzie

Szarzy Ludzie, zwani również Bezdusznymi, wykorzystywani są jako asasyni. Mimo iż zaliczania są do Pomiotu Cienia, nie są mutantami stworzonymi w Wieku Legend. Szarym Człowiekiem może zostać każdy, mężczyzna czy kobieta, chociaż kobiety bardzo rzadko decydują się na ten proceder. Zwykle jest to zwykły Sprzymierzeniec Ciemności który postanawia oddać duszę Czarnemu w zamian za zdolność niemal całkowitego ‘znikania’. Szary Człowiek nie jest niewidzialny, jednak nawet najbardziej wyczulonemu oku może wydać się niezauważalny. Wzrok ześlizguje się z nich, nie rejestrując ich obecności.

Są niezastąpionymi zabójcami, potrafią wnikać w najlepiej strzeżone miejsca i omijać niezauważalnie wszystkich strażników. Nie można ich zauważyć ich obecności zanim nie jest za późno. Nawet świadkowie zbrodni, widzą często samą ofiarę, a nie są w stanie zobaczyć zabójcy.

O samym procesie tworzenia Szarego Człowieka nie ma wielu informacji. Zapewne kandydat musi odbyć podróż do Shayol Ghul gdzie Władca Ciemności odbiera mu duszę. Rezultatem tego zabiegu jest wydarcie tego człowieka z osnowy wzoru.