Psy Czarnego

Psy Czarnego to jeden z gatunków Pomiotu Cienia. Wyglądają jak ogromne psy lub wilki, są rozmiaru małego konia, ważą około 150 kg. Wykorzystywane przez Cień do polowań. Ich krew i ślina są silnie toksyczne i żrące. Nawet niewielkie skaleczenie zanieczyszczone tymi substancjami powoduje powolną śmierć w boleściach. Poważniejsza rana skutkuje natychmiastową śmiercią, ich ugryzienie niemal zawsze jest śmiertelne.

psy czarnego

Psy Czarnego

Mimo swojej wagi ich łapy nie pozostawiają śladów nawet na miękkiej glinie, ale zostawiają odciski na kamieniach. Mają zapach spalonej siarki. Niektóre okazy można zniszczyć przy pomocy zwykłej broni, chociaż jest to skrajnie niebezpieczne. Istnieje jednak udoskonalona rasa tych psów, którą można zniszczyć tylko przy pomocy Ognia Stosu. W każdym innym wypadku, nawet obcięcia łbów, Pies Czarnego po prostu się zregeneruje.

Gdy złapią trop i rozpoczną polowanie niemal niemożliwa jest ucieczka przed nimi. Są szybsze od koni. Jedynym wyjściem jest wybranie odpowiedniego miejsca i stanięcie do walki.

Ich watahy liczą zwykle od dziesięciu do dwunastu sztuk. Chociaż mogą osiągnąć liczbę i pięćdziesięciu. Nie lubią polować w deszczu, jak również płynąca woda jest dla nich niebezpieczna. W takich warunkach często nie ruszą na polowanie.

Psy Czarnego tworzone były poprzez manipulację genami wilków. Wilki nazywają ich Braćmi z Cienia. Po dokonaniu przemiany wilcza dusza zostaje zniszczona, a Pies nie posiada żadnej pamięci o dawnym życiu. Są w stanie niszczyć i zabijać watahy silnych wilków i wilki unikają ich i się ich boją. Po zagryzieniu wilka przez Psa Czarnego, wilk również przemienia się w Psa.