Graendal

Graendal Art: Endave ©PZ

Narodowość: nieznana

Prawdziwe imię: Kamarile Maradim Nindar

Kolor włosów: złocisto rude, kręcone

Kolor oczu: niebieskie

Budowa: bujna, ponętna

Zawód: psycholog

​Kamarile Maradim w Wieku Legend była sławną osobistością. Nie tylko dlatego, że w niedościgniony sposób wyspecjalizowała się w zakresie ludzkiej psychiki, ale również dzięki sposobowi życia który prowadziła. Była ona zapamiętała ascetką, unikającą wszelkich rozkoszy i rozrywki. Chodziła skromnie odziana i unikała wszelkich doznań przyjemności. Za te cechy była wielbiona w świecie, mimo iż w bezpośrednim kontakcie okazywała się oschła i szorstka. Poświęciła się leczeniu chorób psychicznych, których nie można było uleczyć przy użyciu standardowych splotów Jedynej Mocy. Stała się mistrzynią w manipulowaniu ludzkim umysłem.

Dziesięć lat po stworzeniu Odwiertu, Kamarile Maradim przeszła z jednej skrajności w drugą. Z zapamiętałej ascetki została zapamiętałą hedonistką. Zaczęła się ubierać rozpustnie i wyszukiwać wszystkie zmysłowe przyjemności. Zmiana ta nie była spowodowana wpływem Czarnego, przynajmniej nie bezpośrednim, po prostu ona sama stwierdziła że świat nigdy nie dorówna jej wymaganiom.

W targanym niepokojem świecie, niewiele osób zwróciło uwagę na specyficzną przemianę jednej kobiety. Chociaż istnieją dowody, że to właśnie ona jako pierwsza mogła ostrzec i w pełni zdać sobie sprawę z zagrożenia i tego co naprawdę dzieje się na świecie. Kamarile zaprzysięgła swoją wierność Cieniowi w pierwszych dwudziestu pięciu latach po wywierceniu szybu. Dalej jednak korzystała ze swojej międzynarodowej sławy, aż do momentu gdy postanowiła, jako jedna z nielicznych, oficjalnie i osobiście ogłosić swoją nową przynależność. Oświadczenie to było sprytnie przemyślaną strategią i było jednym z pierwszych impulsów który wywołał Wojnę o Moc. W dzień po jej deklaracji, miasto w którym akurat się znajdowała – Devaille zostało zaatakowane przez pierwszą armię Trolloków.

Graendal była biegła w intrygach i świetnie się sprawdzała jako Sługa Cienia. Jej Sploty Przymusu, subtelne i jednocześnie potężne, nie raz pokrzyżowały plany sił Światłości. Ponosi ona odpowiedzialność za wiele rozruchów i niepokojów wśród ludności,  a także szkodliwe zachowania ludzi na wysokich stanowiskach, również wiele niewyjaśnionych samobójstw.

W czasie wojny nigdy nie dowodziła w polu, jednak zdobywała tereny manipulując umysłami swoich wrogów. Graendal uwielbia kolekcjonować ludzi dla swojej przyjemności. Aby stać się jednym z jej pieszczoszków, nie wystarczyło być pięknym, interesowała się wyłącznie ludźmi którzy posiadali władzę i wpływy. Przy pomocy swoich Splotów zmieniała ich w bezwolnych, posłusznych niewolników, których wykorzystywała na najróżniejsze sposoby. Lews Therin darzył ją głęboką nienawiścią, która spowodowana była zabójstwem kobiety o imieniu Yanet.

Spoilery z Bastionów Mroku i Pamięci Światłości
Po uwolnieniu osiadła w Arad Doman gdzie przejęła władzę absolutną nad pałacykiem zwanym Kurhan Natrina. Pod postacią wyniszczonej życiem Lady Basene kierowała swoją siatką wywiadowczą. Za swoją nieudaną próbę zniszczenia Perrina Aybary została uśmiercona przez Shaidara Harana i odrodzona w ciele obrzydliwej, zezowatej kobiety o imieniu Hessalam (co w Starej Mowie oznacza Bez Przebaczenia)

 

Zapisz

Zapisz