Demandred

Demandred

Demandred by googoolini

Narodowość: nieznana

Prawdziwe imię: Barid Bel Medar

Kolor włosów: kruczo czarne

Kolor oczu: czarne

Budowa: wysoki

Zawód: nieznany

Barid Bel był jednym z najznamienitszych i najbardziej poważanych ludzi Wieku Legend. Niestety jego przekleństwem było, że mimo swoich niesamowitych osiągnięć, ciągle nie dorównywał Lewsowi Therinowi. Był prawie tak potężny jak on, prawie tak przystojny, prawie tak wysoki, jego książki i publikacje prawie osiągały podobną sławę. Gdyby Lews Therin nigdy się nie narodził, bez wątpienia byłby najznamienitszym obywatelem Wieku Legend.

Po wybuchu wojny okazał się również świetnym dowódcą i generałem. Umiał myśleć taktycznie, a strategia wojenna okazała się jego nowym talentem. Wydawało mu się, że w końcu znalazł dziedzinę w której uda mu się wybić ponad Lewsa Therina. Niestety to właśnie jego największy rywal został wybrany na głównodowodzącego siłami Światłości. Doprowadziło go to do szału. Nienawidził Lewsa Therina czystą nienawiścią, a ta rzecz przechyliła szalę i Barid Bel postanowił zaprzysiąc wierność Władcy Ciemności. Barid Bel uważał się za inteligentniejszego od Lewsa Therina, który jego zdaniem był zbyt zachowawczy jeżeli chodzi o taktykę. On sam był gotowy postawić wszystko na jedną kartę.

Po stronie Cienia Demandred był oczywiście równie dobrym przywódcą. Wygrywał bitwę za bitwą. Był również gubernatorem podbitych terenów, ale szybko powracał z powrotem na pole bitwy. Chciał być osobiście odpowiedzialny na porażkę i zniszczenie Lewsa Therina. Demandredowi nie układała się dobrze współpraca z pozostałymi Przeklętymi, a najmniej z Sammaelem. Jakby rywalizowali między sobą, który bardziej nienawidzi Smoka i który go pierwszy zniszczy.

Demandred miał obsesję na punkcie swojego honoru, w czasie wojny podbił i wydał na pastwę Trolloków całe dwa miasta, ponieważ wierzył że upokorzyli go i lekceważyli gdy jeszcze był Baridem Belem.

Po uwolnieniu z więzienia przeniósł swoją nienawiść na Randa al’Thora i wszystkie jego działania miały na celu zniszczenie Smoka Odrodzonego.

Spoilery z Pamięci Światłości
Demandred po uwolnieniu udał się do Shary w poszukiwaniach niezwykle potężnego sa’angreala Sakarnena. Odnalazł go na tej ziemi, a przy okazji wypełnił jedną z przepowiedni Sharan. Demandred okazał swoje drugie, zupełnie inne oblicze. Naprawdę zaczęło zależeć mu na mieszkańcach Shary, a nawet pokochał jedną z Ayyadek przywódczyń. Jako Bao the Wyld, poprowadził Sharan do Ostatniej Bitwy, a ich zadaniem było zniszczenie Smoka.

Zapisz