Gholam

gholam

Gholam

Gholam zostali stworzeni przez Aginora podczas Wojny o Moc, jako zabójcy Aes Sedai. Stworzono jedynie sześć osobników, trzy kobiety i trzech mężczyzn, nawet jakby sam Przeklęty obawiał się tworzenia większej ilości tych zabójczych istot.

Gholam są jedną z najniebezpieczniejszych broni stworzonych przez Cień. Są odporne na Jedyną Moc, która nie może ich dotknąć. Są nieprawdopodobnie silne i szybkie, a brak szkieletu sprawia że potrafią przeciskać się przez najmniejsze szczeliny. Gholam potrafi wyczuć przenoszenie mocy na odległość wielu mil. Żywią się świeżą krwią i najczęściej albo rozrywają gardło, albo odrywają ofierze kończyny, aby uzyskać jej jak najwięcej.

Są nieprawdopodobnie odporne na wszelkie urazy, żadna znana śmiertelnikom broń nie czyni im krzywdy. Sploty Jedynej Mocy roztapiają się w kontakcie z tymi istotami, a jedynym sposobem aby im zaszkodzić, jest rzucanie przy jej pomocy w ich kierunku różnych przedmiotów. Jedyną znaną bronią, która może rzeczywiście zranić Gholam jest medalion należący do Mata.

Zapisz