Pomiot Cienia

armia trollokow

Armia Trolloków prowadzona przez Myrddraala Art: Komiks Nowa Wiosna

Pomiot Cienia to potoczna nazwa genetycznych mutantów, które w czasie Wojny o Moc były masowo produkowane na potrzeby armii Cienia. Jest to termin którym określa się wszystkie stworzenia Czarnego. Poszczególne ‘rasy’ mają ze sobą mało wspólnego i różni je zarówno wygląd jak i sposób polowania. Są formami sztucznie stworzonego życia, a ich tworzeniem zajmował się Aginor, jeden z Przeklętych.

Pomiot Cienia tworzony był głównie poprzez mutację genów ludzkich i zwierzęcych. Niektóre gatunki tworzyły się samoistnie. Napędzana Jedyną Mocą inżynieria genetyczna, pozwalała na nadanie cech charakterystycznych Pomiotowi Cienia i przepełnienie ich skazą, uczynienie z nich narzędzi czystego zła. Przy przeprowadzaniu eksperymentów, w procesie doświadczeń na ludziach, zmarło około 50 milionów osób.

Istnieją również inne gatunki Pomiotu Cienia o którym wiadomo bardzo niewiele.

Cafar – istota o której nie wiadomo właściwie nic, oprócz tego że żyje w gniazdach.

Kowal – powolne, ociężałe istoty wyglądające jak wykute ze skały, żyjące w dolinie pod Shayol Ghul. Ich zadaniem jest wykuwanie mieczy i broni dla Myrddraali i Trolloków.

Zomara – istoty stworzone jako idealni słudzy. Zarówno mężczyźni jak i kobiety, są piękni i zwiewni, ale ich oczy są martwe. Wyczuwają emocje i potrzeby człowieka, nawet jeśli on nie zdaje sobie z nich sprawy. Potrafią czytać w myślach, co często budzi niepokój, mimo iż Zomara nie potrafią mówić. Ich inteligencja pozwala jedynie na wypełnianie podstawowych zadań. Ponieważ nie są agresywni, trudno zaliczyć ich ściśle do Pomiotu Cienia. Jednak to co im uczyniono i brak duszy, klasyfikuje ich do tej grupy.

Ankieta – Najniebezpieczniejszy Pomiot Cienia

Autor: Amyrlin