Było ich Trzynastu, zamkniętych za pieczęciami, chociaż nie w więzieniu które więzi Czarnego. Trzynastu najpotężniejszych Aes Sedai Wieku Legend. Najsłabszy z nich jest silniejszy niż dziesięć najsilniejszych Aes Sedai obecnych czasów. Największy ignorant ma całą wiedzę Wieku Legend. I każdy z tych mężczyzn i kobiet porzucił Światłość, aby zaprzedać swoją duszę Cieniowi.Moiraine Sedai

Ioan Gruffudd

Ioan Gruffudd by Giuliano Bekor – Źródło

Ishmael, najpotężniejszy i najważniejszy z Przeklętych. Opisywany jest jako ciemnowłosy i wysoki. Wygląda na mężczyznę przed trzydziestką, jest dobrze zbudowany i przystojny. Po długich poszukiwaniach znalazłam Ioana Gruffudda, moim zdaniem bardzo dobrze pasuje do tej roli. Wygląda na dystyngowanego i ma ostre, budzące niepokój spojrzenie.

Megan Fox

Megan Fox – Źródło

 

 

Lanfear, druga, najważniejsza po Ishmaelu, odgrywa sporą rolę w serii. Opisywana jako nieziemsko piękna, czarnowłosa i ciemnooka. Wysoka, o jedwabistej, białej skórze i idealnym ciele. Od początku wiedziałam, że nie znajdę kandydatki spełniającej moje wymagania. Najpierw zastanawiałam się nad Angeliną Jolie, ale ostatecznie uznałam że Megan Fox jest piękniejsza. I jest w wieku który pozwoli zagrać jej zarówno Selene jak i Lanfear.

david morse

David Morse – Źródło

Be’lal, kolejny Przeklęty którego poznajemy lepiej już w pierwszych tomach. Jest wysoki i dobrze zbudowany. Ma jasne, właściwie białe włosy. Zawsze kojarzył mi się z konkwistadorem. Mistrz Miecza i manipulant. David Morse jest ciekawym wyborem.

Alan Cuming

Alan Cuming – Źródło

Asmodean, Przeklęty u którego łatwo dostrzec cechy zwykłego człowieka. Opisywany jako atrakcyjny, w ciemnymi, głęboko osadzonymi oczami i ciemnymi włosami. W średnim wieku, atrakcyjny. Muzyk. Alan Cuming mógłby się sprawdzić. Czyż w tej kreacji nie wygląda idealnie?

Graendal, bujna i piękna blondynka o błękitnych oczach. Nosi dużo biżuterii i skąpe ubrania. Uwielbia być adorowana przez swoich pupilków. Jest zmysłowa i uwielbia flirtować, wykorzystuje ludzi do własnych przyjemności. Jest mistrzynią przymusu i, mimo pozorów jakie sprawia, śmiertelnie niebezpieczna. Bujna Monica Bellucci zdaje się posiadać odpowiednie walory do tej roli.

Monica Belluci

Monica Belluci – Źródło

Sammael, blondyn o niebieskich oczach i krótkiej, kwadratowej brodzie. Atletycznej budowy, średnio wysoki. Jego przystojną twarz szpeci długa blizna pozostawiona przez Lewsa Therina. Jeden z najlepszych, defensywnych generałów Cienia. Kiefer Sutherland to dobry wybór do tej roli.

Kiefer Sutherland

Kiefer Sutherland – Źródło

oded fehr

Oded Fehr – Źródło

Rahvin, czarnowłosy i czarnooki, równie przystojny co Lanfear piękna. Wysoki i wspaniale zbudowany, z lekką siwizną na skroniach. Nieuleczalny kobieciarz i inteligentny strateg. Równie ciężki do wytypowania co Lanfear. Mój wybór padł na Odeda Fehra.

emma stone

Emma Stone – Źródło

Helena Bonham Carter

Helena Bonham Carter – Źródło

Moghedien, podstępna pajęczyca uwielbiająca skradać się w cieniach. Czarnowłosa, o dużych ciemnych oczach. Jej domeną jest tel’aran’rhiod, mściwa i pamiętliwa. Jej przydomek sprawił, że udało mi się wybrać dwie kandydatury, Emmę Stone i Helenę Bonham Carter. Szczególnie ta druga kojarzy mi się z pająkiem.

 

Demandred, opisywany jako przystojny mężczyzna o kruczo czarnych włosach i o orlim nosie. Jego nienawiść do Lewsa Therina wyznaczyła jego przeznaczenie. Mój ‘ulubiony’ Przeklęty i jedna z tragiczniejszych postaci w Kole Czasu. Goran Višnjić spełnia przynajmniej fizyczne warunki.

Goran Višnjić

Goran Višnjić – Źródło

jaimie alexander

Jaimie Alexander by Gregg DeGuire – Źródło

Mesaana jest jedną z bardziej tajemniczych Przeklętych, wiadomo o niej niewiele. Jest inteligentna i praktyczna, typ nauczycielki. Lubi mieć władzę i nie obawia się bezpośredniego starcia z wrogiem. Jest średniego wzrostu i dość ładna. Tutaj mogłaby się sprawdzić Jaimie Alexander.

Semirhage, sadystka i najokrutniejsza z Przeklętych. Mistrzyni cierpienia i bólu. Piękna, wysoka i śniada. Zawsze ubiera się na czarno, aby jak najmocniej odróżnić się od Lanfear. Nie wiem czy Sonequa Martin-Green umiałaby zagrać takiego potwora, ale wyglądem pasuje.

Sonequa Martin-Green

Sonequa Martin-Green – Źródło

Max von Shydow

Max von Shydow – Źródło

indiana jones

Indiana Jones i Ostatnia Krucjata

Aginor i Balthamel nie odgrywają większej ‘roli’ w swoich pierwszych ciałach. Aginor opisany jest jako starzec, wyglądający jak obciągnięte skórą kości. Po takim opisie od razu przyszedł mi do głowy Julian Glover z Indiany Jonesa. Aby jednak wybrać kogoś bardziej realnego, proponuję Maxa von Shydowa.

O wyglądzie Balthamela wiemy jeszcze mniej, więc mógłby go właściwie zagrać każdy aktor w odpowiednio dobranej masce.

lord vader

Lord Vader

Autor: Amyrlin