♥ Wyniki konkursu na Oko Świata ♥

Dzisiaj w nocy zakończył się konkurs organizowany wspólnie z Wydawnictwem Zysk i S-ka. Do wygrania były aż trzy egzemplarze pierwszego tomu Koła Czasu – Oko Świata. Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w konkursie i podjęli wyzwanie. Było naprawdę bardzo dużo ciekawych odpowiedzi.

Niekwestionowanym zwycięzcą, co do częstotliwości udzielanych odpowiedzi, było bezspornie Oko Saurona. Jestem jednak pod wielkim wrażeniem tych przykładów o których nie słyszałam, albo takich którymi interesowałam się tylko pobieżnie. Udowadniają one że oko, jakiekolwiek by nie było, od zawsze było symbolem wykorzystywanym na całym świecie.

Wiem, że zabrzmi to jak frazes, ale wybierając zwycięskie odpowiedzi naprawdę nie miałam łatwego zadania. Było przynajmniej piętnaście takich które chciałabym nagrodzić – niestety nagrody są tylko trzy. Może przy okazji kolejnego konkursu uda mi się namówić Wydawnictwo na więcej? 🙂

Z ogromną przyjemnością informuję, że nagrody powędrują do:
 • Kuba za Oko Forkid
  Gdy przeczytałem pytanie konkursowe, na myśl przyszło mi od razu jedno oko – oko Forkid. Forkidy, jak wszystkim oczywiście wiadomo, to postacie z mitologii greckiej – trzy siostry, każda stara i brzydka, stróżki przy jeszcze paskudniejszych Gorgonach. I to ich oko jest właśnie niezwykłe, bowiem dzieliły one między sobą tylko te jedne. Jak jedna widziała, to dwie pozostałe były ślepe i musiały jej ufać. Ząb między sobą też dzieliły. I też tylko jeden. A później obydwa fanty wykradł im Perseusz i… I dalej to odsyłam do Parandowskiego.
 • Nela za Oko Odyna
  Przykład niezwykłego oka w literaturze (i nie tylko!) to oko Odyna, które skandynawski bóg oddał w zamian za wiedzę. Za niezwykłe uważam je dlatego, że było ono dla niego zarówno siłą, ale i przekleństwem. Odyn posiadał wiedzę absolutną, co na pierwszy rzut oka może wydawać się jedynie pozytywne, ale widział również rzeczy straszliwe oraz ich konsekwencje, przez co musiał zarządzać i dzielić się swoją wiedzą jedynie w pewnym stopniu. A dlaczego nie tylko literatura? Motyw z okiem Odyna widzimy również w popularnych filmach Marvela, gdzie podobnej rzeczy doświadcza Thor, oraz w fantastycznym “Valhalla Rising”! 🙂 – Ponownie urzekło mnie to połączenie oka, wiedzy i Odyna, czytając Koło Czasu również odnajdziesz ten motyw. I dziękuję Ci kobieto za przypomnienie tego  filmu, Mads zawsze cieszy oko.
 • Albino Deer za Oko Siostry
  Niezwykłe oko. Gdzież by znaleźć je można?
  Prosto: w rodzinie
  Jak wspomniane, wystarczy rodzina. A konkretnie siostra i jej złotawobursztynowy pierścień wokół źrenicy. Różne źródła różnie podają jak bardzo jest to niezwykłe, ale dla mnie i tak jest piękne.
  Z nadzieją że niepowtarzalne oko siostry również będzie miało okazję zapoznać się z książką…

Gratuluję i zapraszam zwycięzców do kontaktu przez poniższy Formularz Kontaktowy. Wszystkim uczestnikom jeszcze raz dziękuję za udział i zapraszam na kolejne konkursy!
* Pola obowiązkowe (Twój mail nie zostanie opublikowany)

0 0 głos
Oceń artykuł
Ads
Archiwum wpisów
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Skomentuj, chcemy wiedzieć co myślisz...x