Polityka komentarzy i K.I.O.D.

Zasady

Jako Admin strony zdecydowałam się na stosowanie Disqus w systemie komentarzy. Jest to program przejrzysty, przyjazny i bardzo popularny, a także zapewniający dość duże bezpieczeństwo. Jeśli chcesz komentować artykuły na naszej stronie, musisz być zalogowany, nie przepadamy za ‘tajemniczymi klientami’. Uznałam również, że społeczność miłośników Koła odznacza się wysoką kulturą i obyciem w wirtualnym świecie, dlatego też nie wprowadziłam pełnej moderacji komentarzy. Nie oznacza to jednocześnie, że Twój wpis ‘zagadkowo’ nie zniknie z serwisu – ponieważ obowiązują tu pewne zasady. A oto nadrzędna z nich:

Nie tolerujemy chamstwa, wulgaryzmów, wycieczek personalnych i mowy nienawiści. Chyba nie potrzeba do tego stwierdzenia więcej wyjaśnień – jeśli komentarz ewidentnie obraża innych uczestników dyskusji, zostanie usunięty z serwisu. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać, delikwent zarobi bana.

Trolle

Trolle Art of John Bauer


Tak więc, hejterom i innym, uroczym stworzonkom, zwykle zamieszkującym pod mostami
– serdecznie dziękujemy.
Ten serwis poradzi sobie doskonale bez Was.

 

 

Pozostałe zasady:

 • Proszę, zachowaj poprawność językową, czasami od czytania internetowych kwiatków aż bolą oczy.
 • Trzymaj się tematu, offtop jest dopuszczalny, ale w granicach rozsądku.
 • Odpowiadając na komentarz, używaj opcji Odpowiedz, dyskusja jest wtedy czytelniejsza.
 • Jeśli chcesz zwrócić uwagę na literówki lub błędy we wpisach, szybciej i milej będzie jak skontaktujesz się bezpośrednio z Gabinetem Amyrlin.
 • Nie wyłączamy możliwości wklejania adresów www prowadzących do innych stron, szczególnie gdy podlinkowany wpis nawiązuje tematycznie do artykułu. Jednak takie komentarze lecą do moderacji. A jeśli wpis okaże się spamem, kryptoreklamą lub wstawisz pięć linków, nie wiadomo po co, to zapewne Twój komentarz nie przejdzie.
 • Każdy komentarz publikowany jest na własną odpowiedzialność. Za treści zamieszczane przez czytelników, nie ponosimy odpowiedzialności.

I nota na koniec.
Jako nowo powstająca strona niezmiernie cieszymy się z każdego komentarza. Jestem bardzo wdzięczna za słowa pochwały, i dzielnie zniosę każdą krytykę, o ile będzie konstruktywna. Z góry dziękuję więc za Wasze wpisy i zapraszam do pozostawiania po sobie śladu na stronie.

K.I.O.D. – Krótka Instrukcja Obsługi Disqusa

Przygotowałam dla Was parę punktów z podstawowymi funkcjami Disqusa, z których możecie korzystać.

⇒ Pod każdym komentarzem znajdują się przydatne funkcjonalności:

Polityka komentarzy i K.I.O.D.

 • Daszek w górę, głosuj za, Daszek w dół, głosuj przeciw – Autor komentarza otrzymuje wtedy powiadomienie o oddanym głosie. Według ‘popularności’ często układa się komentarze pod wpisem. Można w ten sposób również oddawać głosy, np. w konkursach – organizatorzy często biorą takie głosy pod uwagę.
 • Edytuj – możesz edytować swój komentarz.
 • Odpowiedz – funkcja dzięki której utrzymuje się porządek, jeśli komentarzy jest dużo i łatwiej wtedy śledzić dyskusję w wątku. Autor komentarza otrzymuje również informację na maila o odpowiedzi i może zareagować. Można w prosty sposób odnaleźć konkretny wpis, nawet jeśli komentuje się na wielu blogach.
 • Udostępnij – pozwala na udostępnienie komentarza na FB i Twitterze. Udostępniać można zarówno swój komentarz, jak i kogoś innego.

⇒ Po prawej stronie każdego komentarza znajdują się dwie ikonki:

Polityka komentarzy i K.I.O.D. Polityka komentarzy i K.I.O.D.

Kreseczka pozwala zwinąć komentarz, aby był ukryty, chowa się on wraz z całą dyskusja pod nim.

Po naciśnięciu trójkącika rozwija się menu:

 • Przy własnym komentarzu mamy opcję Usunięcia swojego komentarza, lub niżej Oznaczenie go jako niestosownego – ktoś kiedykolwiek skorzystał z tej opcji we własnym komentarzu 😉 ? Usuwając własny komentarz, wycinamy z dyskusji tylko naszą wypowiedź, wpisy innych osób, nawet odpowiadających bezpośrednio na nasz wpis, ciągle będą widoczne w dyskusji.
 • Przy komentarzu innej osoby możemy Zablokować użytkownika lub, również, oznaczyć komentarz jako niestosowny, w obu wypadkach Administrator dostaje maila i może zareagować. Po trzech zgłoszeniach od różnych osób, komentarz znika i czeka na moderację.

⇒ Ostatnią ciekawą funkcją jest polecanie i udostępnianie całej dyskusji. Przyciski te znajdują się pod artykułem.

Polityka komentarzy i K.I.O.D.

Jeśli chcecie poznać bardziej zaawansowane funkcje Disqusa, zapraszam tutaj.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Oceń artykuł