O redakcji

O redakcjiRedakcjaNowi redaktorzy
Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym. - Stephen King

Kim jesteśmy?

Jesteśmy pasjonatami książek i czytelnictwa, a nasze serca oddaliśmy tej właśnie serii. Choć pochodzimy z różnych miejsc, jesteśmy w różnym wieku i mamy różne zawody, od lat łączy nas słabość do Koła Czasu.

Dlaczego tu jesteśmy?

Koło Czasu, jako ogromna, wielowątkowa epopeja przez lata nie doczekała się w Polsce kompletnej, szczegółowo opracowanej strony. Chcieliśmy aby nasz serwis stał się kompendium wiedzy o Kole i zawierał możliwie jak najwięcej informacji dotyczących tego przeogromnego świata. Liczymy na to, że uda nam się stworzyć miejsce gdzie zarówno fanatycy jak i osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z Kołem Czasu odnajdą wszystkie informacje których mogą poszukiwać.

Naszym celem jest stworzenie przestrzeni, gdzie można znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania, posnuć szalone teorie i porozmawiać z kimś kto również fascynuje się tym niezwykłym, niepowtarzalnym miejscem zwanym Westland.

Co my tu tworzymy?

Wszystko co jesteśmy w stanie Wam udostępnić… Piszemy artykuły na tematy wszelakie, przeprowadzamy analizy trudnych zagadnień, tłumaczymy nieprzetłumaczone, czyli niedostępne w języku polskim treści i dodatkowe rozdziały, a także niektóre ciekawe anglojęzyczne artykuły. Zajmujemy się analizą postaci, a także ciągle poszerzamy Glosariusz – ogólnie, staramy się zamieszczać tutaj wszystko co się da.

Jakbyśmy mieli choć krztynę umiejętności artystycznych to pewnie zarzucalibyśmy Was również naszą własną radosną twórczością fanartów, jednak na dzień dzisiejszy musimy posiłkować się dziełami bardziej uzdolnionych twórców.

Więcej o Kole Czasu

Koło Czasu z innej strony

Jako wzorowi zapaleńcy nie mogliśmy ograniczyć się tylko do artykułów, dlatego otworzyliśmy też dział – Kuchnia Tar Valon – w którym Amyrlin wyżywa się kulinarnie. Jest to połączenie zjadliwych dań z krótkimi przedmowami wymyślonymi na podstawie fabuły książek.

Powstała również strona zainspirowana serialem telewizyjnym, który już w niedalekiej przyszłości, dzięki firmom Sony i Amazon, wejdzie na ekrany. Znając realia powstawania adaptacji książkowych oddzieliliśmy papier od kadru. I jeśli tutaj znajdziecie wszystko o publikacjach, na stronie Serial Koło Czasu będą dostępne informacje dotyczące ściśle serialu.

Znajdziesz nas również:

Na FB (no jakże) posiadamy zarówno stronę Smok Odrodzony, jak i kameralną grupkę Koło Czasu Polska. Mamy swój kanał You Tube Koło Czasu Polska, Twittera no i rzecz jasna Instagram kolo.czasu.polska

Możesz kontaktować się z nami również przez formularz kontaktowy napisz do nas lub bezpośrednio przez maila amyrlin@koloczasu.pl

Na dzień dzisiejszy, w skład redakcji wchodzą:

Joanna Filus aka ‘Amyrlin’
e-mail: amyrlin@koloczasu.pl
Twórca strony i admin
Mateusz Hałupka aka ‘Logain’
e-mail: mateusz_halupka@op.pl
Redaktor

Chętnie zwerbujemy zapalonych wielbicieli Koła Czasu jako autorów lub redaktorów. Jeśli więc czujesz się na siłach i chciałbyś współtworzyć tą stronę, zapraszam do kontaktu.
Wymagania to dobra znajomość uniwersum Koła Czasu i znajomość zasad języka polskiego – pisownia, interpunkcja i wszystko co jest niezbędne do napisania poprawnego artykułu. A także wolnego czasu, który można poświęcić na to hobby.